top of page

lokalita

Apartmány sa nachádzajú 3 minúty chôdze od národnej pamiatky Kaštieľ Betliar a jeho rozľahlého zámockého parku. V lete sa tu koná nespočetné množstvo podujatí od poľovníckych dní, cez piknik, operné vystúpenia či koncerty symfonického orchestra. V zime je možné korčuľovanie na zamrznutom jazere.

betliar_1.jpg
betliar_2.jpg
betliar_3.jpg
tipy na výlety
Vodný hrad Štítnik

Vodný hrad v Štítniku je stredoveká stavba, ktorá vznikla okolo roku 1432 a ako ochranná pevnosť slúžila rodu Bebekovcov a neskôr Bakošovcov. Teraz Vodný hrad držá pomyselnú ochrannú ruku nad kultúrno-relaxačným vyžitím v obci.

www.nahrade.sk.

366966415_149137061552760_4546039845756397286_n.jpg
kino.jpg
IMG-20230730-WA0001.jpg
Slovenské jaskyne

Slovenský kras ponúka netradičné „rebríkové“ turistické trasy a mnoho jaskýň.

slovenske-jaskyne_1.jpg
slovenske-jaskyne_2.jpg
slovenske-jaskyne_3.jpg

gotická cesta

Betliar, najnavštevovanejší kaštieľ juhovýchodného Slovenska je súčasťou Gotickej cesty s neuveriteľnou koncentráciou gotických stavieb, najmä kostolov, ktoré skrývajú množstvo neobyčajných fresiek. Na dosah sú Štítnický vodný hrad vedľa jedného z najvýznamnejších gotických kostolov, Hrad Krásna Horka, hrad Muráň, zrúcanina Turnianskeho hradu či Zádielska Tiesňava. V lete aj v zime je možné navštíviť vodnú nádrž Dedinky a Mlynky, kde sa v lete môžete kúpať a v zime lyžovať (30 min od Betliara cez Dobšinský kopec, ktorý ponúka dych vyrážajúci výhľad na panorámu krásnej slovenskej prírody). Najbližšie lyžiarske stredisko, je 18 min autom od apartmánov. Sú tu vynikajúce podmienky pre bežky. Mesto Rožňava je 5 min autách a Košice s nádhernou,
reštauráciami osypanú pešou zónou, ktorú zdobí katedrála svätej Alžbety a hrajúca fontána sú hodinu cesty autom.

 

goticka-cesta_1.jpg
goticka-cesta_2.jpg
goticka-cesta_3.jpg

Národný park Muránska planina

V národnom parku Muránska planina nájdete množstvo značených turistických aj cyklistických trás. V zime môžete jeho krásy spoznávať napríklad pri bežeckom lyžovaní.

 

narodny-park-Muranska-planina_1.jpg
narodny-park-Muranska-planina_2.jpg
narodny-park-Muranska-planina_3.jpg

Národný park Slovenský kras

Slovenský kras je charakteristický náhornými planinami s množstvom škrapových polí a závrtov. Z údolia sú planiny na pohľad rozoznateľné strmými skalnatými okrajmi. Odvodňované sú množstvom vyvieračiek.

 

narodny-park-Slovensky-kras_1.jpg
narodny-park-Slovensky-kras_2.jpg
narodny-park-Slovensky-kras_3.jpg
bottom of page