top of page

lobby bar

Síce nie vždy platí heslo, čo je lokálne to je dobré, ale u nás tomu tak je. Starostlivo vyberáme to najlepšie z najlepšieho a to najbližšie z najbližšieho. Podporujeme Gemer a gemerské produkty a vzhľadom k našemu pozitívnemu vzťahu k ekológii sa bráníme prevážaniu tovaru z druhého konca druhej republiky, keď to nie je vyslovene nutné.

Nehľadajte u nás plzeňské pivo. Načapujeme vám výborný Kaltenecker – prémiové pivo z rožňavského remeselného pivovaru, ktorý je len 7 km od nás. Prefabrikované džusy typu Cappy u nás nenájdete, ale budeme vám servírovať fantastické OVOCOVO. Džúsy z jablonovskej muštárne vzdialenej len 18 km od našeho areálu. A čo voda? Džbán vody z kohútiku je skvelá voľba. A keď máte chuť na bublinky, tak jedine Gemerka. Na Slovensku je viac ako 2000 minerálnych prameňov a len 39 km od nás sa náchádza prameň Gemerka. Káva je fenomén, ktorému mnoho z nás nedokáže odolať. Viete o tom, že jedna z nejlepších káv sa praží v Rožňave? Padmé roastery, rodinná remeselná pražiareň kávy dbá na vysokú kvalitu a čerstvosť každého zrnka, ktoré si u nás vychutnáte v podobe krásne voňavej kávy.

A ako je to u nás s vínom? Snažíme sa držať svojej „gemerckosti“ ale nie je to jednoduché. Gemer nie je vysloveně vinárskym regiónom, a my máme pre vína náročné parametry. Najbližšie k nám, hneď „za kopcom“, na Veľkokrtíšskych kopcoch predný výrobca vín s certifikáciou BIO Domin & Kušický pestuje fantastickú vínnu révu, ktorú pretavuje na neuveriteľne chutné vína. Ich Sauvignon Blanc nedokážete prestať piť. U susedov „dole“, približne 100 km od Betliara sa nachádza významná vinárska oblast Eger. Nielen svetoznáme červené maďarské vína Egri Bikavér Vám ponúkame od autentického vinárstva St. Andrea fungujúceho pod vedením otca a syna, ktorých nespojeje len rovnaké meno GYÖRGY LŐRINCZ ale tiež neutíchajúca láska k vinárskej profesii. Srdce, znalosti a vernosť, ktoré venujú tradičným odrodám z oblasti Eger prinášajú nespočetné ocenenia v maďarských aj medzinárotných súťažiach. Nie tak blízko ako Eger, ale zase nie až tak ďaleko sa nachádza menšie, moravské poctivé rodinné vinárstvo Sv. Václav ktoré nám z Kurdějovských kopcov ponúka 4 rady vín. Vinearum, Magister, Supremus a Princeps. U nás si pochutnáte na všetkých okrem rady Vinearum. Voňavé, čisté a elegantné. Kto raz skúsil, už nechce iné. Aj keď s ťažkým srdcom, priznávame, že naša láska ku kvalitným vínam nás opantala natoľko, že sme neodolali vínam zo vzdialenejších regiónov, ktoré dobre poznáme a kde sme strávili pár rokov. Keď vás nepresvedčia naše „regionálne“ vína, máme pre vás pripravenú francúzsku eleganciu nie len od Gérard Bertrand, španielsku autenticitu nie len z oblasti Rioja a taliansku extravagantnosť nie len z Cantine San Marzano. Nemajte obavy. Nájdeme niečo, čo vám bude chutiť a na druhý deň vás nebudem bolieť hlava 😊.
Naše vína
delikatesy
Rezervovať

tel: +421 917 750 410 (slovensky, česky, magyar)
tel.: +33 601 099 816 (English, español, francés)

bottom of page